Za szczególne osiągnięcia w realizacji statutowych celów Towarzystwa lub szczególne zasługi na polu leśnictwa, nauk leśnych i pokrewnych członkowi Towarzystwa, innej osobie fizycznej lub prawnej oraz innym jednostkom organizacyjnym może być nadana odznaka honorowa.

Odznaka Honorowa PTL jest dwustopniowa: srebrna i złota. Odznakę Honorową nadaje Zjazd Delegatów na wniosek Zarządu Głównego.


(źródło: Statut PTL §16)


Członkowie Oddziału PTL w Katowicach uhonorowani Złotą Odznaką Polskiego Towarzystwa Leśnego:

  1. Hanak    Bonifacy    1985
  2. Szabla    Kazimierz    1991
  3. Jurzykowski    Romuald    1992
  4. Mamok    Tadeusz    1993
  5. Rolnik    Stanisław    1994
  6. Gieburowski    Bogdan    1995
  7. Kuczera    Janina    1996
  8. Nowak    Mirosław    1996
  9. Jurecki    Stanisław    1997
  10. Kiryluk Józef    Józef    1997
  11. Łabno    Marian    1997
  12. Hawryś    Zbigniew    2000
  13. Jamrozik    Jerzy    2001
  14. Kolarczyk    Janusz    2001
  15. Norman    Tadeusz    2001
  16. Polowczyk    Jerzy    2001
  17. Szozda    Witold    2001
  18. Czech    Krystian    2002
  19. Rzońca    Zenon    2002
  20. Tetla    Piotr    2002
  21. Urbaczka    Michał    2002
  22. Mijal Leon    Leon    2003
  23. Pigulski    Henryk    2003
  24. Świątek    Roman    2003
  25. Worek    Józef    2003
  26. Kobarski    Hubert    2004
  27. Krępa    Włodzimierz    2004
  28. Kurski    Longin    2004
  29. Niebrzydowska    Barbara    2004
  30. Ozimek    Leszek    2004
  31. Dobrzański    Michał    2006
  32. Grzebinoga    Edward    2006
  33. Hylla    Waldemar    2006
  34. Miler    Ryszard    2006
  35. Olczyk    Lech    2006
  36. Kurska    Urszula    2007
  37. Włóka    Andrzej    2007
  38. Fidyk    Janusz    2009
  39. Miłkowski    Jerzy    2009
  40. Rosół    Edward    2009
  41. Wypych    Stanisław    2009
  42. Żbikowski    Andrzej    2009
  43. Gracyalny    Krzysztof    2010
  44. Potocki    Jerzy    2010
  45. Preuhs    Janusz    2010
  46. Gil    Zbigniew    2011
  47. Grzanka    Marian    2011
  48. Guzik    Grzegorz    2011
  49. Jańczyk    Jarosław    2011
  50. Pietras    Zenon    2011
  51. Skrzyniarz    Jan    2011
  52. Szydło    Kazimierz    2012
  53. Bąkowski    Bronisław    2013
  54. Długajczyk    Jadwiga    2013
  55. Seifert    Dorota    2013
  56. Kocieliński    Ryszard    2014
  57. Polaczek    Michał    2014
  58. Tęsiorowski    Wojciech    2014


Członkowie Oddziału PTL w Katowicach uhonorowani Srebrną Odznaką Polskiego Towarzystwa Leśnego:

  1. Hanak    Bonifacy    1981
  2. Jamrozik    Jerzy    1983
  3. Kolarczyk    Jan    1985
  4. Świątek    Roman    1985
  5. Kurski    Longin    1986
  6. Włóka    Andrzej    1987
  7. Gieburowski    Bogdan    1988
  8. Hawryś    Zbigniew    1988
  9. Jurzykowski    Romuald    1988
  10. Rolnik    Stanisław    1988
  11. Szabla    Kazimierz    1988
  12. Kuczera    Janina    1989
  13. Mamok    Tadeusz    1990
  14. Rzońca    Zenon    1990
  15. Czech    Krystian    1991
  16. Nowak    Mirosław    1991
  17. Ozimek    Leszek    1991
  18. Jurecki    Stanisław    1992
  19. Kiryluk    Józef    1992
  20. Łabno    Maria    1992
  21. Norman    Tadeusz    1992
  22. Kobarski    Hubert    1993
  23. Szozda    Witold    1993
  24. Tetla    Piotr    1993
  25. Krępa    Włodzimierz    1994
  26. Polowczyk    Jerzy    1994
  27. Urbaczka Michał    Michał    1994
  28. Kursa    Urszula    1995
  29. Niebrzydowska    Barbara    1995
  30. Rychlewska    Grażyna    1995
  31. Pigulski    Henryk    1996
  32. Worek    Józef    1996
  33. Mijal    Leon    1997
  34. Półtorak    Lech    1997
  35. Dobrzański    Michał    2000
  36. Hylla    Waldemar    2000
  37. Miler    Ryszard    2000
  38. Olczyk    Lech    2000
  39. Grzanka    Marian    2001
  40. Grzebinoga    Edward    2001
  41. Niebrzydowski    Mirosław    2001
  42. Wypych    Stanisław    2001
  43. Fidyk    Janusz    2002
  44. Gimlewicz    Franciszek    2002
  45. Miłkowski    Jerzy    2002
  46. Pogonowski    Wiesław    2002
  47. Preuhs    Janusz    2002
  48. Rosół    Edward    2002
  49. Śmigielska-Mucha    Joanna    2002
  50. Żbikowski    Andrzej    2002
  51. Chmielowski    Waldemar    2003
  52. Czarnecki    Bolesław    2003
  53. Czarnota    Krzysztof    2003
  54. Dyjas    Paweł    2003
  55. Głowacki    Adam    2003
  56. Gracyalny    Krzysztof    2003
  57. Kwarciak    Andrzej    2003
  58. Ogórek    Edward    2003
  59. Potocki    Jerzy    2003
  60. Seifert    Dorota    2003
  61. Skurczak    Grzegorz    2003
  62. Sznajder    Leszek    2003
  63. Świerkot    Jerzy    2003
  64. Tęsiorowski    Wojciech    2003
  65. Długajczyk    Jadwiga    2004
  66. Gil    Zbigniew    2004
  67. Bujak    Waldemar    2005
  68. Mirek    Janusz    2005
  69. Myśliński    Jarosław    2005
  70. Skrobek    Grzegorz    2005
  71. Ślązak    Józef    2005
  72. Śliwa    Samuel    2005
  73. Biernat    Elżbieta    2006
  74. Gierzyński    Zbigniew    2006
  75. Guzik    Grzegorz    2006
  76. Jańczyk    Jarosław    2006
  77. Kazek    Adam    2006
  78. Pietras    Zenon    2006
  79. Skrzyniarz    Jan    2006
  80. Szwiec    Zygmunt    2006
  81. Bąkowski    Bronisław    2007
  82. Brdęk    Jan    2007
  83. Krzysztofik    Bogdan    2007
  84. Łubiński    Zygmunt    2007
  85. Marek    Karol    2007
  86. Oracz    Bolesław    2007
  87. Szydło    Kazimierz    2007
  88. Ślawski    Henryk    2007
  89. Greń    Czesław    2008
  90. Kocieliński    Ryszard    2008
  91. Kuzak    Marek    2008
  92. Malik    Ryszard    2008
  93. Miesiączek    Jan    2008
  94. Mrózek    Zdzisława    2008
  95. Gamrat    Jan    2009
  96. Gęsiarz    Robert    2009
  97. Klisowski    Władysław    2009
  98. Knap    Jarosław    2009
  99. Kosman    Tadeusz    2009
  100. Podoski    Jacek    2009
  101. Polaczek    Alfred    2009
  102. Ryś    Zbigniew    2009
  103. Sapota    Jacek    2009
  104. Słowik    Jan    2009
  105. Szawara    Józef    2009
  106. Turoń    Zbigniew    2009
  107. Długosz    Mirosław    2010
  108. Dzwonnik    Zdzisław    2010
  109. Filo    Barbara    2010
  110. Kwiatkowski    Sławomir    2010
  111. Skrzyniarz    Joanna    2010
  112. Spychalski    Józef    2010
  113. Szlachta    Regina    2010
  114. Bojkowski    Ryszard    2011
  115. Ciba    Artur    2011
  116. Czarnuch    Tadeusz    2011
  117. Jania    Bogusław    2011
  118. Jańczyk    Mariola    2011
  119. Kowalczyk    Dariusz    2011
  120. Kubiak    Joanna    2011
  121. Lewowski    Zbigniew    2011
  122. Partyka    Leszek    2011
  123. Rosa    Grzegorz    2011
  124. Wieczorek    Tadeusz    2011
  125. Wojtas    Bolesław    2011
  126. Wolny    Bogdan    2011
  127. Wolny    Bogumił    2011
  128. Chwast    Marian    2012
  129. Grabowski    Grzegorz    2012
  130. Król    Lucjan    2012
  131. Kuśmierczyk    Halina    2012
  132. Szawala    Leszek    2012
  133. Więcek    Zdzisław    2012
  134. Kulak    Tomasz    2013
  135. Foik    Grzegorz    2014
  136. Szczypiński    Grzegorz    2014
  137. Szewczyk    Henryk    2014
  138. Mazurkiewicz    Jerzy    2015
  139. Perkitny    Mirosław    2015
  140. Stefaniak    Marek    2015
  141. Zakrzewski    Aleksander    2015